Jak uczymy dzieci języków obcych?

Nasza szkoła językowa w Rybniku posiada nieograniczoną bazę pomysłów przyswajania języka obcego przez najmłodszych. Dzieci kochają zabawę i ruch. To właśnie dzięki tym czynnościom nasze pociechy uczą się najwięcej i najszybciej. Jedną z technik w dwujęzyczności zamierzonej w naszej szkole, jest technika uczenia przy pomocy maskotek.

Jak uczymy angielskiego wrybniku
Zastosowanie podczas lekcji języka angielskiego zabawki, sprawia, że nauka staje się atrakcyjna i bardziej efektywna. Jedną z ważniejszych zalet stosowania maskotek podczas nauki języka angielskiego jest zaufanie, którym dzieci obdarzają zabawkę i z którą chętniej się identyfikują oraz zaprzyjaźniają. Wchodząc w interakcję z maskotką, dzieci mogą zdystansować się wobec rzeczywistości i chętniej rozmawiać z zabawką na różnorodne tematy.

Pluszak służy więc zarówno do prezentacji omawianego materiału podczas lekcji jak i do jego ćwiczenia wspólnie z uczniami. Ta forma nauczania języka angielskiego w naszej szkole daje znakomity rezultat. Dzięki tej technice, nauka języków obcych staje się atrakcyjna, a wprowadzanie różnorodnych gier i zabaw urozmaica czas sprzędzony w szkole. Zabawy ruchowe, czy zastosowanie podczas edukacji różnorodnych materiałów plastycznych, sprawiają że dzieci chcą spędzać w szkole więcej czasu. Zabawa z rówieśnikami i nauka angielskiego idą w tym przypadku zdecydowanie w parze.

Decydując się na naszą szkołę językową w Rybniku, powinniście również wiedzieć, że stawiamy w niej nacisk przede wszystkim na komunikację i słuchanie. Naszą wiedzę o języku przekazujemy w sposób naturalny, bez tworzenia sztucznych barier. Pragniemy, by każdy kto zdecyduje się na naukę języka obcego, czerpał z niej przyjemność, równocześnie stawiając na kluczowe umiejętności, które są niezbędne do biegłego posługiwania się językiem obcym. Pomocne w tym są książki najlepszych wydawnictw dla dzieci, między innymi Usborne, czy też Oxford. Nauczanie języków obcych wzbogaciliśmy również o nowoczesne i kreatywne zabawki oraz gry (min. Djeco, Greco i wiele innych).