Dlaczego warto uczyć dzieci języków obcych?

Czy wiesz, że Twoje dziecko ma wrodzoną umiejętność nabywania każdego języka z łatwością, której my dorośli możemy mu tylko pozazdrościć? Czy kiedykolwiek zastanawiała Cię kwestia dwujęzyczności Twojej pociechy?

Wiele badań pokazuje, że dwujęzyczność pomaga nie tylko lepiej odnaleźć się w otaczającym nas świecie, ale również znacząco wpływa na rozwój mózgu Twojego dziecka, a to korzyści na całe życie! Dlatego tak bardzo ważne jest rozpoczęcie przygody z językiem obcym jak najwcześniej. Mózg Twojego dziecka jest wówczas najbardziej plastyczny i wciąż się rozwija.

W dzisiejszym świecie, chyba nikogo nie trzeba przekonywać o zaletach znajomości języków obcych. Żyjemy w czasach, gdzie język angielski otacza nas niemal na każdym kroku. Nic więc dziwnego, że rodzice chcą zapewnić swoim pociechom warunki, by bezproblemowo posługiwały się dwoma lub więcej językami i pragną jak najwcześniej rozpocząć edukację swoich pociech w tym zakresie. Co raz więcej osób decyduje się także na wspólną naukę języka wraz z dzieckiem i wprowadza w swoje życie wychowanie dwujęzyczne.

Warto wiedzieć, że nauka języków obcych odgrywa znaczący i korzystny wpływ na rozwój dzieci. Przyswajanie podstaw gramatycznych rozwija umiejętności umysłowe, poprawia zdolność uczenia się, koncentracji, a także zapamiętywania. Wprowadzenie w życie pociechy języka angielskiego jest znakomitym pomysłem, ponieważ dziecko posiada naturalne predyspozycje do nauki obcych dźwięków. Jego aparat mowy jest elastyczny i nie do końca ukształtowany, co w konsekwencji przyczynia się do lepszego radzenia sobie z opanowaniem mowy, intonacji oraz akcentu.

Dzięki dwujęzyczności zamierzonej, poszerzymy dzieciom horyzonty i uświadomimy im różnorodność świata. Dodatkowo, wczesne rozpoczęcie nauki języka angielskiego zagwarantuje lepszy start w przyszłość. Dziecko nie będzie czuło żadnych oporów, by używać języka angielskiego w praktyce. Nie będzie mieć także zahamowań przed korzystaniem z obcego słownictwa i nie odczuje skrępowania w momencie, gdy popełni jakiś błąd lub gdy po prostu czegoś nie zrozumie.

Należy pamiętać, że regularne używanie dwóch lub więcej języków przyspieszy rozwój dziecka i sprawi, że jego codzienność będzie wyjątkowo kreatywna. Warto zastanowić się więc nad szkołą językową, która zaszczepi w naszych pociechach chęć poznawania języka angielskiego w swobodnej i radosnej atmosferze. Bajki, piosenki i gry to świetny sposób by zainteresować dziecko językiem obcym. Naprawdę nie musisz posługiwać się biegle językiem obcym żeby Twoje dziecko bez problemu posługiwało się nim w przyszłości. Istnieje wiele strategii, dzięki którym możesz osiągnąć efekt dwujęzyczności zamierzonej.

Nasza szkoła jest jedyną szkołą językową w Rybniku, która oferuje zajęcia dla dzieci z rodzicami, na których rodzic otrzymuje instrukcje i narzędzia pozwalające na pracę nad dwujęzycznością dziecka oraz dostaje pełne wsparcie metodyczno-językowe w trakcie i po zajęciach. Dziecko z kolei ma okazję oswoić się z językiem angielskim w przyjaznej i naturalnej atmosferze. Wobec tego, jeśli jesteście z Rybnika lub okolic zapraszamy Was do zapisów na nasze darmowe zajęcia pokazowe. Zadzwoń lub napisz do nas w celu ustalenia dogodnego dla Ciebie i Twojej pociechy terminu. Do zobaczenia!